برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان رومشکان

 

⬅️جلسه شورای اداری شهرستان رومشکان صبح دیروز دوشنبه به ریاست نصیری پور فرماندار رومشکان و با حضور بیرانوند مدیر کل غله استان و همچنین مدیران شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری رومشکان برگزار شد.

💥مهندس نصیری پور فرماندار رومشکان در این جلسه با اشاره به فصل برداشت محصولات کشاورزی اظهار داشت: پیش بینی میشود امسال بیش از ۱۰ هزار تن گندم از مزارع سطح شهرستان برداشت شود لذا انتظار داریم تمهیدات لازم جهت تحویل این مقدار محصول از کشاورزان اندیشیده شود.
فرماندار رومشکان در ادامه گفت: امسال برای فصل برداشت محصول و تحویل گندم از کشاورزان کارهای خوبی در سطح شهرستان انجام شده است و از آنجا که کار برداشت محصول به صورت ۲۴ ساعته انجام میشود مراکز خرید هم باید به صورت شبانه روز محصول کشاورزان را تحویل بگیرند.
وی تاکید کرد: پول کشاورز بابت فروش محصول باید سریع پرداخت شود و اینکه جهاد کشاورزی یا بانک کشاورزی بخواهند پول کشاورز را به هر دلیل (بدهی تسهیلات و … ) بلوکه یا برداشت کنند پذیرفتنی نیست.
فرماندار رومشکان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حجم زیادی از زمینهای مرغوب و زراعی ما در کنار سد و رودخانه سیمره قرار دارد اما متاسفانه هیچ حق آبه ای برای شهرستان در نظر گرفته نشده است.

💥حجت اله نصیری پور در ادامه با اشاره به فصل امتحانات دانش آموزان اظهار داشت: عدالت آموزشی ایجاب میکند امکانات و تمهیدات لازم برای یک رقابت سالم در امتحانات نهایی فراهم شود. بنابراین دستگاه هایی که توان همکاری با آموزش و پرورش را دارند حتما می بایست با تمام توان کمک کنند.

💥فرماندار رومشکان در بخش دیگری از سخنان خود عملکرد نیروی انتظامی شهرستان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه فرماندهی انتظامی و پرسنل تحت امر در بحث امنیت، مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر بسیار فعال بوده اند و این زحمات قابل تقدیر است.

💥نصیری پور ضمن انتقاد از عدم حضور برخی مدیران در جلسه اظهار داشت: جلسات شورای اداری مختص مدیران است و عدم حضور مدیران در این جلسات پذیرفتنی نیست و به جد با مدیرانی که بدون عذر موجه در جلسات حضور ندارند برخورد خواهد شد.
وی ادامه داد: حضور مدیران کل استانی که قرار است بدون هماهنگی با فرماندار به عنوان نماینده دولت بصورت دزدکی وارد شهرستان شوند و ‌بدون دستاورد از شهرستان خارج شوند را قبول نداریم و نمی پذیریم.

💥نصیری پور با اشاره به شروع تبلیغات زود هنگام کاندیداهای احتمالی در کوهدشت و رومشکان گفت: اینکه کاندیدای احتمالی تخلف کند در حیطه اختیارات شورای نگهبان و دستگاههای نظارتی است اما مدیران شهرستانی به عنوان نمایندگان دولت در ادارات شهرستان و امین مردم وارد بحث های تبلیغاتی نشوند.

💥فرماندار رومشکان در پایان گفت سفر دکتر نیکزاد در هفته گذشته به شهرستان رومشکان دارای دستاوردهای خوبی برای شهرستان بود: یکی از مصوبات این سفر اختصاص ۵ میلیارد تومان جهت تکمیل ورزشگاه تنگ بره بوده است و از آنجا که از بودجه تخصیصی سال ۱۴۰۱ این ورزشگاه ۶ میلیار باقی مانده است مدیر کل قول داده اند که این ورزشگاه را تا هفته دولت آماده و تحویل دهند.
وی افزود: در گذشته بودجه های تخصیصی برای این مجموعه هدر رفت زیادی داشته است، کار در موعد مقرر به سر انجام نرسیده است و من از مدیر کل خواسته ام که در این مورد توضیح دهد. با این حال با توجه به بودجه ۱۱ میلیاردی که در حال حاضر برای این ورزشگاه وجود دارد انتظار می رود مدیر کل ورزش و جوانان به تعهدات خود عمل کرده و پروژه را برای افتتاح در هفته دولت تکمیل نمایند.
نصیری پور تصریح کرد: در این سفر همچنین مبلغ ۲۰ میلیارد تومان جهت شروع به کار بیمارستان امیرالمؤمنین شهرستان و ۳ میلیارد تومان جهت ساماندهی فاضلاب شهر چغابل تخصیص داده شده است.

@tarhannews

#طرهان_نیوز رسانه ای رسمی برای طرهان